CeyhunYılmaz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CeyhunYılmaz

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Özsaygımın İlanıdır

YazarMesaj
Admin
admin
admin
Admin

Kadın
ruh hali : Özsaygımın İlanıdır Sessiz10
Tuttuğu Takım : Özsaygımın İlanıdır Gsza5

Özsaygımın İlanıdır Empty
MesajKonu: Özsaygımın İlanıdır   Özsaygımın İlanıdır Icon_minitimeSalı Ekim 21, 2008 11:46 am

Özsaygımın İlanıdır

Ben eşsizim. Dünyada tümüyle benim gibi olan kimse yok.
Bazı yönleri benzeyen kişiler var, ama kimse aynı değil.
Dışa vurduğum her şey bana özgü, kendi seçimim.
Kendimle ilgili her şey benim: ... Sergiledikleriyle vücudum; düşünceleriyle aklım; gördüğü imgelerle gözlerim;
kızgınlık, sevinç, hüsran, sevgi, ümitsizlik, heyecan gibi duygularım; yüksek ya da alçak sesim;
kendime ve başkalarına yönelik eylemlerim;düşlerim, umutlarım, korkularım bana ait. Utku ve başarılarımı,
bozgun, başarısızlık ve hatalarımı sahipleniyorum. Bunun için de kendimi tanıyabilirim.
Kendimi sevebilir ve benliğimle barışık olabilirim. Tüm benliğimi,kendim için en iyi olanı yaratmaya çalışabilirim.
Biliyorum; bazı yönlerim beni açmaza sokuyor, bazılarının da farkında değilim.
Ama kendimle barışık olduğum ve sevgiyle yaklaştığım sürece, açmazları çözebilir ve kendimi daha iyi tanıma yollarını yüreklice ve umutla arayabilirim.
Belli bir anda nasıl görünürsem, ne söylersem, ne yaparsam, ne düşünürsem, ne hissedersem, bu benden başkası değil.
Bu durum tümüyle bana özgü ve o anda bulunduğum konumu simgeliyor. Nasıl göründüğümü, ne söyleyip yaptığımı,
ne düşünüp hissettiğimi gözden geçirdiğimde tablonun bazı yönleri uygun gelmeyebilir.
Uygunsuz bölümleri atıp uygun olanları koruyarak yoluma devam eder ve attıklarımın yerine yeni şeyler katabilirim.
Görüp duyabiliyor, hissedip düşünebiliyor, konuşabiliyor ve çaba harcayabiliyorum.
Ayakta kalmak, insanlara yakın olmak, üretken olmak, çevremdeki insanlar
ve nesneler dünyasından anlam çıkarmak için gereken araçlara sahibim. Benliğimi sahipleniyorum
ve kendimi sürekli geliştirebilirim. Bu benim yaşamım ve ben eşsizim.

VIRGINIA SATIR
https://ceyhunyilmaz.yetkin-forum.com

Özsaygımın İlanıdır
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Özsaygımın İlanıdır