CeyhunYılmaz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CeyhunYılmaz

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Biraz Fazla Açıldım O kadar

YazarMesaj
Admin
admin
admin
Admin

Kadın
ruh hali : Biraz Fazla Açıldım O kadar Sessiz10
Tuttuğu Takım : Biraz Fazla Açıldım O kadar Gsza5

Biraz Fazla Açıldım O kadar Empty
MesajKonu: Biraz Fazla Açıldım O kadar   Biraz Fazla Açıldım O kadar Icon_minitimePtsi Ekim 06, 2008 4:25 pm

İhtiyar balıkçı 85 gün olta salladıktan ve eve eli boş döndükten sonra birgün iyice açılıp "Büyük Balık"ı yakalar.Lakin kıyıya dönerken,yedeğine aldığı, teknesinden yarım metre daha büyük olan bu kılıç,yol boyu kan kokusuna gelen canavar köpekbalıklarınca didik didik edilir.Bu korkunç mücadeleden elinde kala kala dev balığın iskeleti kalmıştır.Kan revan içinde,uykusuz ve bitkin sahile yanaşırken"beni adam akıllı yendiler,...hem de ne yeniş.."diye geçirdi içinden.Sonra silkinir ve yüksek sesle şunu söyler."Yenilmedim aslında,belki biraz fazla açıldım o kadar..

Hayat yolculuğumuz da öyle değilmidir.Kimi için güzel bir kadındır "Büyük Balık",Kimi için zengin bir damat...iyi bir hayat...hayırlı evlat...Ya da müstakil ev,son model araba,sınırsız servet...Kimi"Büyük Balık"ı hiç görmeden ölür.Kimi bir kez tuttumu birdaha açılamaz hiç,onunla gömülür...Kimi ise;yaşam denilen şakaya gelmez deryanın dalgalarında yalpalana yalpalana arar büyük balığı bir ömür boyu....Açıldıkça bulma şansıyla birlikte artar yitirme ihtimali...Zor bulanlar çabuk yitirir bazen.Acımasızca yağmalanır ve sonuçta elde bir kılçıkla kalakalırlar.Yenilgi değildir onlarınki aslında.Olsa olsa biraz fazla açılmışlardır.Ama insanlık kısmen de olsa onların fazla açılması sayesinde ilerler.

Öykünün kahramanı kübalı balıkçı Gregorio Fuentes 104 yaşında ölmüştü.Ensesinde derin kırışıklıklar olan sıska adam ,Küba'da dünyaya veda etmeden önce,bu dünyada hafızama son bir ağ atıp geçmişti.Bir şişe rom karşılığı çektirdiği son fotoğraflarına bakarken,"Keşke bu fırtınalı yolculuğun sonunda hepimiz aynı şeyi yüksek sesle söyleyebilsek..""YENİLMEDİM ASLINDA,BELKİ BİRAZ FAZLA AÇILDIM O KADAR...."
https://ceyhunyilmaz.yetkin-forum.com

Biraz Fazla Açıldım O kadar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İncitmeyecek Kadar Uzak Üşümeyecek Kadar Yakın Olmak
» Adın Kadar Umut/Yüreğin Kadar Hayat
» Olacak O Kadar :)
» Nefesinizi Kesen Ne Kadar Anınız Var?
» Japonlar Neden Bu Kadar Başarılı