CeyhunYılmaz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CeyhunYılmaz

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Çamlıca Kız Lisesi'nin Ceyhun Yılmaz'la röportajı

YazarMesaj
abraxas
üye
abraxas

Kadın
İş/Hobiler : şiir,resim,radyo dinleme
ruh hali : Çamlıca Kız Lisesi'nin Ceyhun Yılmaz'la röportajı Cesur10
Tuttuğu Takım : Çamlıca Kız Lisesi'nin Ceyhun Yılmaz'la röportajı Bjkwl9

Çamlıca Kız Lisesi'nin Ceyhun Yılmaz'la röportajı Empty
MesajKonu: Çamlıca Kız Lisesi'nin Ceyhun Yılmaz'la röportajı   Çamlıca Kız Lisesi'nin Ceyhun Yılmaz'la röportajı Icon_minitimePaz Ekim 05, 2008 5:33 pm

Okul hayatınız nasıldı? Nasıl bir öğrenciydiniz?

Çok zeki ve popüler bir öğrenciydim. Ama temel bilim derslerimin hepsi zayıftı. Fizik, Kimya, Matematik 10 üzerinden 3’ü geçmedi. Sosyal derslerim çok iyiydi. Edebiyat, Coğrafya, İnkılâp Tarihi derslerim 8 veya 9 du. Ezbere dayalı ders çalışırdım ama başarısız bir öğrenci sayılmazdım. Radyo mu televizyon mu daha eğlenceli dersek? Televizyon derim. Kitap da yazdınız! Evet, o bir gerçek. O bir söylenti değil. 24.000 tanebasıldı. Satıldı durdu. O çok satanlardan da bir şiir kitabı.

Bu kitap kendi duygularınıza mı tercüman oldu?

Kitap kendi duygularımdan ibaret değil. Seven ve ihtiyacı olan herkesin şiirleri var o kitapta. Çünkü şiir yazanın değil ihtiyacı olanındır.

Asıl mesleğiniz radyoculuk mu?

Hayır değil, en mesleğim olmayan şey hatta. Ben bir komedyenim ve bunu sahnede, televizyonda ve radyoda yapıyorum. Hababam sınıfında 2003–2004 öğrencileri oynuyor. Bu nedenle kopya yok ve bunun üzerine şaka yok. Hababam sınıfı kendi tek başına bir icattır. Zaten Rıfaz Ilgaz’ın yönettiği çok güzel bir mucizedir zaten.

Bu projede rol almanız nasıl gerçekleşti?

Başka projelerde de sizi görebilecek miyiz? Hayır, düşünmüyorum zaten. Radyo dışında her şeyi yaparım. Sinema için her şeyi yapar mısınız derseniz, sinema için bir şey yapmam. Kılımı bile kıpırdatmam derim. Uykusuz kaldığım gecelerin, yalnız yüreklerin… Çok yorucu oldu arkadaşlar. Bu benim hayat tarzıma uyan bir meslek dalı değil ayrıca ben oyuncu değilim, çok oyuncular var. Eziliyoruz yanlarında. Herkes kendi işini yapsın yani.

Radyo ve Showlarınızdaki heyecanı film setinde sinemada da hissettiniz mi?

Ama siz heyecanları karıştırıyorsunuz. Burada ben farklı heyecanlanıyorum. Orada ise benim egomu tatmin eden bir heyecan var. Orada ben kralım, orada ben birim, sonum ve başım. Orada ben mesleki heyecan duyuyorum. Burada ise insan olarak heyecanlarım var. Hakikaten yıllarca çocukluğumdan beri TV’den izlediğim insanlarla yan yanayım. Bana ismimle hitap ediyorlar. Arkadaş oluyorum onlarla. Hayatı öğreniyorum onlarla. Kartal Tibet gibi. Bir insandan sinema dersi alıyorum her sabah. Burası gerçekten bir okul. Orası benim mesleğim. Çok teşekkür ederiz… Ben teşekkür ederim, değer verip röportaj yaptığınız için.

Çamlıca Kız Lisesi

http://www.camlicakizlisesi.k12.tr/dwloads/CKL_Dergisi_07.pdf
http://www.frekans.eniyiforum.net

Çamlıca Kız Lisesi'nin Ceyhun Yılmaz'la röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ceyhun yılmaz ile ilgili gazete ve internet haberleri
» yemek zevki dergisi röportajı
» Ceyhun Yılmaz Resimler :)
» ceyhun yılmazın acı günü
» kıraç ve ceyhun yılmaz