CeyhunYılmaz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CeyhunYılmaz

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Kadınlar Neden Ağlar

YazarMesaj
abraxas
üye
abraxas

Kadın
İş/Hobiler : şiir,resim,radyo dinleme
ruh hali : Kadınlar Neden Ağlar Cesur10
Tuttuğu Takım : Kadınlar Neden Ağlar Bjkwl9

Kadınlar Neden Ağlar Empty
MesajKonu: Kadınlar Neden Ağlar   Kadınlar Neden Ağlar Icon_minitimeC.tesi Ekim 04, 2008 9:58 am

Küçük bir erkek çocuk annesine sordu:
_"Niçin ağlıyorsun?"
_"Çünkü ben kadınım." Diye cevapladı annesi.
_"Anlamadım!" dedi çocuk. Annesi çocuğu kucaklayıp
_"Hiç bir zaman anlayamayacaksın!" dedi. Babasına:
_"Baba annem niçin ağlıyor?" diye sordu. Babanın cevabı:
_"Bütün kadınlar sebepsiz ağlayabilen yapıdadır" oldu.
Küçük çocuk büyüdü yetişkin adam oldu halâ kadınların niçin ağladıklarını keşfedemedi. Nihayet öldükten sonra cennete gittiğinde Allah'a sordu.
_"Allahım!" dedi: "Kadınlar niçin bu kadar kolay ağlayabiliyorlar ?" Allah:
_"Ben kadınları özel yarattım! Tüm yaşamın ağırlığını taşıyabilecek kuvvette olmasına rağmen başkalarına teselli verecek kadar yumuşak omuzlar, doğumun acısına olduğu kadar doğurdukları evlatlarının nankörlüğüne dayanabilecek iç kuvvetini verdim. Başkalarının kuvvetinin kalmadığında; devam edecek azmi ailesinin hastalığında; yorgunluğa pabuç bıraktırmayacak kudreti verdim. Her türlü şart altında hatta kendilerini çok kötü incitseler de çocuklarını sevmek duygusallığını verdim. Bu duygusallık her yaştaki çocuklarının yaralarını sarmalarına sorunlarını dinleyip paylaşmalarına yardım ediyor. Kocalarını tüm kusurlarıyla sevmek kuvvetini verdim. Onlara iyi bir kocanın eşini asla incitmeyeceğini fakat bazen destek ve kuvvetini deneyecek davranışlarda bulunacağını anlayacak duyarlı bir zeka verdim. Tek zayıflık olarak kadınlara bir gözyaşı verdim... Kadını güzel yapan şey ne saçı ne vücudune de kendini ne şekilde taşıdığıdır. Kadını esas güzel yapan sevgisini paylaşabilmesifedakarlığı sorumluluğu anlayışı sadece bilgiye değil aynı zamanda kalbe de yönelik aklıdır...
http://www.frekans.eniyiforum.net

Kadınlar Neden Ağlar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Papatyalar Ağlar mı?
» Neden...
» Oturup Benimle Ağlar Mısın?
» Japonlar Neden Bu Kadar Başarılı
» Seninle Evlenmem İçin Bir Neden Söyle